Saç ekiminin dünü bugünü

Saç ekiminin dünü bugünü

       Saç ekimi nedir?

Saç köklerinin ilgili bölgeden  alınarak hedef noktasına ekilme işlemidir.Saç ekimi işlemi yılar süren araştırmalar sonucunda bugünkü halini almıştır.Bugün kullanılan en yaygın ve geçerli olan Magicoperation kullanmış olduğu teknik olan  FUE tekniğini kullanmaktadır.

        FUE nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir.

         Tarihteki ilk saç ekimi, 1822 yılında, Diegonbach tarafından gerçekleştirilmiştir.   Bu işlem saçın birden alınıp başka bir yere nakli şeklinde idi 1822 yılından günümüze kadar uzanan , saç ekimi tarihinde pek çok başarısız yöntem denenmiş fakat son teknoloji ile birlikte tüm bu başarısızlıklar tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştür.

        Modern saç ekimleri 1939 yılında Japon bir dermatolog tarafından geliştirilen bir yöntem ile başlamıştır. Doktor Okuda. “Punch tekniği” olarak bilinen saç ekimi uygulaması yara ve yanık izi üzerine saç ekimi yapmak üzere geliştirilmiştir. 

Canlı Yardım