Tedavi Süreci

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci nasıldır?

DHI tekniğinde saç ekimi sonrası iyileşme süreci hızlı ve konforludur.Operasyon sonrasında hasta bir veya iki gün içinde kendisini iyi hisseder. Alıcı bölgedeki nakledilen saç greftlerinin alt kısmında, yaklaşık bir hafta ile iki hafta arasında kırmızı izler görünecek ve bu bölgelerde ince kabuklar oluşacak. On gün içinde, bu ince kabuklar  önemli ölçüde azalacak. Genellikle hasta 7 - 15 gün sonra normal görüntüsüne kavuşur.

Saç ekimi sonrası kafa derisinde dikkat edilmesi gereken hususlar?

Ekilen saç greft'leri ya da verici bölgede oluşan küçük nokta şeklindeki kabukları sonraki 10 gün boyunca herhangi bir durumuna (örneğin, havlu ile ovuşturmaya) maruz bırakmayın. Kafa derisinin bu bölümünde kaşıntı olsa bile, tedavi edilen yerlerden herhangi birine temas etmeyiniz. 

Şok dökülme ve yeniden çıkma süreci nedir?

Genellikle şok dökülme nakilden sonraki ilk 3 hafta içinde başlar. 3. veya 4. aydan sonra, dökülen greftler yavaş yavaş yeniden büyümeye başlar. 4. ayın sonunda, yeniden büyüme oranı % 30 civarında, 6. ayın içinde yeniden büyüme oranı % 60 civarında olmalıdır. Sonuçlar tam olarak operasyondan 12 ay sonra ortaya çıkar.

Saç ekimi sonrası yıkama işlemlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Saç ekimi sonrası On gün boyunca saçlarınızı çok dikkatli bir şekilde yıkamalısınız. Nakledilen saç greft'lerinin uzun süre suyla temas etmemesine dikkat edilmelidir. Donör ve nakledilen alan özel tıbbi şampuanla yıkanır. Bunu yapmak için, ellerinizin arasında bir miktar şampuanı köpürtün ve tüm kafa derisini çok dikkatli bir şekilde uygulayın. Ovmayın. Tüm yıkama aşamaları, parmak ucunu kullanarak basınç uygulamadan ve yumuşak bir şekildedir.Yıkandıktan sonra saçlarınızı bir kağıt havluyla kurulayın. Kabukları temizlemek için her gün şampuanlama yapılmalıdır. Yaklaşık 7 - 10 gün sonra, kafa derinizde kurumuş kan veya kabuk izi kalmaz.

Canlı Yardım